Последен поздрав !

Последен поздрав од Македонското Здружение за Заштита и Спасување во Планина и Непристапни Терени – Асклепиј до загинатите пилоти од хелихоптерската единица на МВР

По повод трагичната несреќа во која животот го загубија четворица врвни пилоти од хелихоптерската единица на МВР, Македонското Здружение за Заштита и Спасување во Планина и Непристапни Терени – Асклепиј од Скопје упатува најискрено сочуство до семејствата и колегите на загинатите.

Тоа е ненадоместлива загуба на врвни професионалци кои многупати излегуваа во пресрет на потребите на македонските планинари и алпинисти и благодарение на чија што професионалност и пожртвуваност беа изведени многу спасителни акции.

Македонските алпинисти – спасители на планина и членови на здружението Асклепиј, во овој трагичен момент сакаат да ја потсетат македонската јавност и љубителите на планините дека тоа беа големи и вистински луѓе кои знаеја да помагаат на вистински начин.

И покрај големата тага, се чувствуваме горди што ги познававме овие луѓе и што можевме да соработуваме со нив.

Македонското Здружение за Заштита и Спасување во Планина и Непристапни Терени – АСКЛЕПИЈ

Претседател: Крунослав Аџиевски

5 Comments

 1. Barnypok
 2. GertieSlavin

  I see your blog needs some unique content. Writing manually is time consuming, but there is solution for this.
  Just search for – Masquro’s strategies

 3. Honney

  : Le smartphone est effectivement proposé avec un crédit externe au forfait téléphonique. Faites tout de même le calcul, sur 24mois l&rqmuo;abonnesent Free+mobile à crédit reviens moins cher que les formules des autres opérateurs.

 4. BTODomingabi

  I see your website needs some unique & fresh articles.
  Writing manually is time consuming, but there is
  solution for this hard task. Just search for: Miftolo’s tools rewriter

 5. Conception

  Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures on this blog loading? I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any feed-back would be greatly appreciated.

Leave a Comment

Your email address will not be published.